MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: Blog

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Aletli pilatesin faydaları vücut için özellikle güçlü olabilir. Aletli pilates aynı zamanda reformer pilates olarak da adlandırılır ve reformer olarak bilinen bir alet kullanılarak yapılır. Enstrümantal pilatesin faydaları çoktur.

Aletli pilates aşağıdaki faydaları sunar:

  • Bu ürün omurga için faydalıdır.

Enstrümantal Pilates omurga sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Omurga bozukluklarını iyileştirir ve farklı omurga ağrılarını azaltır. Omurga ağrısı olan hastalar doktorlarının yardımıyla aletli pilates yapabilir ve bu rahatsızlıkları büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

  • Vücut görünümü iyileşir.

Aletli pilates ile kişinin yüzünün güzelliği artırılabilir. Hareketler kasları sıkılaştırır ve güçlendirir. Aletli pilates, tonlanmış bir vücut yaratmaya yardımcı olur.

  • Stres seviyelerini iyileştirir.

Pilates rahatlatır ve nefes alış verişini düzenler. Stresi azaltır.

  • Vücut esnekliği artar.

Pilates kasların gücünü ve esnekliğini geliştirir. Kaslar güçlenir ve hareket kabiliyeti artar. Aletli pilates sırasında yapılan hareketlerle bireyin esnekliği artar.

  • Vücut bozukluklarının düzeltilmesi

Enstrümantal pilates kamburluk gibi sorunların düzeltilmesine yardımcı olabilir. Pilates, kişinin daha dik durmasına yardımcı olmak için sırt kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.

  • Bu egzersiz çalışmayan kasları çalıştırır.

Enstrümantal Pilates, ulaşılması zor olabilecek kasları çalıştırır ve onlara ulaşır. Bu sayede çalışmayan kaslar eğitilir ve güçlendirilir.

  • Metabolizmayı artırır.

Pilates yağ yakımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Bu, bir kişinin yakabileceği kalori miktarını artırır. Pilates kilo vermek için harika bir yoldur.

Aletli pilates belirli bölgelerde incelmeye neden olur. Bu incelme en çok karın ve bacak bölgesinde meydana gelir.

Aletli Pilates ne işe yarar?

Pilates tüm vücudu çalıştıran bir spordur. Ayrıca omurga duruşunu düzeltmeye yardımcı olur. Kişi esneklik ve güven kazanır. Sağlam bir kas sistemi oluşturmaya yardımcı olur. Tek bir bölgeye odaklanmak ve sadece belirli bir kas grubunu çalıştırmak mümkündür.

Pilates, kilo vermek isteyen kişilerin ilgisini çekebilir. Pilates metabolizmayı geliştirir ve vücut yağını azaltmaya yardımcı olur. Düzenli bir antrenman programı ve sağlıklı bir diyet ile kilo kaybı sağlanabilir. Bu durumda, kalori açığı yaratmak ve düzenli egzersiz yapmak esastır.

Pilates karın, bel ve bacakları inceltmeye yardımcı olur. Pilatesi düzenli olarak yaparsanız, gözle görülür sonuçlar elde edersiniz. Pilates yağ kaybını artırır ve kaslarınızı çalıştırır. Aletli pilates ile kilo verebilir ve vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz.

Aletli Pilates Nedir?

Reformer ekipmanı kullanılarak yapılan bir egzersizdir. Birçok hareket varyasyonu vardır ve kasları çalıştırır. Enstrümantal Pilates duruşu, esnekliği ve sıkılığı geliştirmeye yardımcı olur.

Pilates birçok hastalığı önlemenin etkili bir yoludur. Omurga bozuklukları ve stresle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur. Pilates çeşitli aletlerle yapılabilir. Reformer, Cadillac, Chair ve Barrels en yaygın olanlarıdır.

Pilates için hangi aletler kullanılır?

Pilates, kasları çalıştırmaya yardımcı olmak için aletler kullanır. Pilates vücudunuzun sağlığını iyileştirebilir.

Aletli Pilates yapmak için kullanabileceğiniz aletler bunlardır:

Reformer, Pilates’te kullanılan en yaygın aletlerden biridir. Egzersizleri herhangi bir pozisyonda yapmak mümkündür: yatarak veya ayakta. Bu egzersiz ulaşılması zor kaslara ulaşmada etkilidir.

Cadillac, diğer Pilates ekipmanlarını kullanmakta zorlanan kişiler için tercih edilen Pilates ekipmanıdır. Cadillac, hareketlerinizin yoğunluğunu ayarlamanıza olanak tanır.

Sandalye bir pilates aletidir. Kaslarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Bir sandalyenin namlusuna benzer. Omurga duruşunu düzeltebilir. Farklı kasları çalıştırır.

Ayrıca Oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Dünyanın En Golcü Oyuncuları

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan futbolun getirdiği heyecanın büyüsüne kapılmış durumda. Farklı hareketler spora…

30 Mayıs 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor, hayatımızı düzene sokmak, sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmek için hayatımıza dahil edebileceğimiz en…

30 Mayıs 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcu oldukları için beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekir. Sporcuların öğünlerindeki ana malzemeler protein ve sağlıklı…

30 Mayıs 2023

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Başlamak için en iyi yaş kaçtır? Bu gibi…

30 Mayıs 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişiler öncelikle beklentilerini tanımlamalıdır. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. Profesyonel olmak, sıkı…

30 Mayıs 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcunun Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin iyi bir kombinasyon olduğunu muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Sadece spor yaparak…

30 Mayıs 2023