MARKABONUSGİRİS
5000TL
1000TL
3000TL
5050TL
3000TL
1500TL
4000TL
1000TL
1000TL
6500TL
1500TL
Nakit İade
Kategoriler: Blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

İster sporda yeni olsun ister yeni bir antrenman rutinine başlamak istesin, çoğu insan aynı soruyu sorar: Egzersiz yapmak için en uygun zaman nedir? Aç karnına ya da gece vakti egzersiz yapılabilir mi? Yatmadan önce egzersiz yapmak kilo vermenize yardımcı olur mu? Aslında bu sorulara kilo vermeye ya da kas kazanmaya odaklanarak değil, sağlık bağlamında cevap verilmelidir. Uzmanlar egzersiz için en uygun zaman konusunda hemfikir değil. Bazıları akşam veya gece yapılan spor ve aktivitelerin daha verimli olduğuna inanıyor. Cevap nedir? Yatmadan önce spor yapmak Sizin ve sağlığınız için en iyi seçim nedir? Cevabı birlikte bulun.

Spor için saat sayısını nasıl belirlersiniz?

Spor meraklılarının çeşitli hedefleri olabilir. Kilo vermek, kas kütlesi kazanmak, incelmek veya sıkılaşmak isteyebilirler. Tüm spor meraklılarının nihai hedefi fit, sağlıklı ve enerjik olmaktır. Seçilecek spor türü ve spor için kullanılacak zaman dilimi konusunda kafa karışıklığı vardır. Her insanın biyolojik saati, günlük rutini ve fiziksel durumu farklılık gösterebilir. Bu nedenle spor yapmak için tek bir ideal zaman yoktur.

Yağ kaybetmek isteyen kişiler için sabah aç karnına egzersiz yapılması önerilir. Çünkü vücudun glikojen depoları boştur, spor için enerji yağ rezervlerinden elde edilir. Bu spor aktiviteleri, yemek yemeden yapılmasına izin veren bir hızda ve seviyede yapılmalıdır. Akşam ve gece sporları vücudunuzu rahatlatmak, uyku kalitesini artırmak ve uyku programınızı düzenlemek için mükemmeldir. Tempo ve süre önemlidir. Akşam Spor ları Bu verimlilik düzeyine ulaşmada aktivitelerin önemi küçümsenmemelidir. Akşam Sporu aktiviteleri.

Uyku Bozuklukları ve Akşam Sporları

Engelli insansayısıUyku sorunu Bu önemli bir miktardır. Uykusuzluğa ne sebep olur? Bir kişiden diğerine farklılık gösterebilir. Uykusuzluk, özellikle mevcutsa, altta yatan sağlık sorunlarının bir yan etkisi veya belirtisi olabilir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, kafein alımı, stres ve kötü alışkanlıklardan kaynaklanabilir.

İyi bir gece uykusu çekmekte zorlanıyorsanız, yatmadan önce egzersiz yapın Bu korkunç bir fikir gibi gelebilir. Bir anlamda haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Kalp atış hızınızı veya adrenalini artıran egzersizleri seçerek daha da uykulu olabilirsiniz. “Evet!” diyenler ne diyor? “Evet!” diyenler ne demek istiyor? Gece Egzersizi için önerilerin neler olduğuna bir göz atın Uyku, üretkenlik ve kalite için gereklidir.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Rahatlatın

Akşam olduğunda yorgun olma ihtimaliniz yüksektir. Bütün gün bacaklarınızı, kollarınızı ve sırt kaslarınızı kullandığınız için zaten yorgun olabilirsiniz. Kas yorgunluğu da huzur içinde uyumanızı engelleyen bir faktör olabilir. Akşam veya gece spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmayı ve vücudu rahatlatmayı hedeflemelidir. Rahatlamış Uykulu Hissedin.

Kendinizi daha dinç hissettiğinizde HIIT, kardiyo, ağırlık ve koşu antrenmanlarınızı sabah yapabilirsiniz. Ne istiyorsanız onu yapmalısınız. Geceleri egzersiz yapın Kaslarınızı rahatlatırken kalp atış hızınızı azaltan egzersizler daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Düşük tempolu Pilates veya yoga egzersizlerini tercih ederek, soğuma egzersizleri yaparak vücudunuzu doğrudan esnetebilirsiniz. Bu egzersizler stresi azaltmak, zihninizi ve bedeninizi rahatlatmak ve kendinize odaklanmak için harikadır.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları akşam antrenmanınızı desteklemenize yardımcı olabilir.

Geceleri gözleriniz kapalıyken ve kendinizi aşırı yorgun hissederken kendinizi egzersiz yapmaya zorlamanın bir anlamı yoktur. Günün stresi ve yorgunluğu hala üzerinizdeyse rahatlayabilir ve düşük tempolu bir gece sporu aktivitesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Gece egzersizlerinden en iyi şekilde yararlanmak için günlük rutinlerinizi de gözden geçirmeniz önemlidir. Kafein ve sağlıksız yiyecekler gibi uykusuzluğa neden olabilecek şeyleri sınırlayın. Ayrıca, akşam yemeğinden sonra egzersiz yapmak için yeterli bir süre bekleyin.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

Doğru kıyafet ve ekipman, rahatlatıcı gece sporlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanın bir diğer altın kuralıdır. Gece sporları vücudu rahatlatmak ve kasları esnetmek için tasarlandığından, kendinizi yaralamamaya veya dikkatsiz davranmamaya özen göstermeniz önemlidir.

Yavaşça soğuyarak veya gerinerek başlamalısınız. Belinizi ve sırtınızı destekleyen pilates matları veya ekipmanları ve dizlerinizi korumak için dizlikler seçin. Akşam sporları için rahat, hafif ve koruyucu spor kıyafetleri giymelisiniz. İsterseniz, antrenmanınızdan sonra ılık bir banyo yaparak rahatlayabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarının yanı sıra erkek günlük spor giyim ve erkek günlük spor giyim ürünlerini de bulabileceğiniz ile alışverişin ve sporun keyfini daha rahat ve verimli bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Ayrıca Oku:

Yakın zamanda paylaşılanlar

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Aletli pilatesin faydaları vücut için özellikle güçlü olabilir. Aletli pilates aynı zamanda reformer pilates olarak…

31 Mayıs 2023

Dünyanın En Golcü Oyuncuları

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan futbolun getirdiği heyecanın büyüsüne kapılmış durumda. Farklı hareketler spora…

30 Mayıs 2023

Spor Salonunda Ne Giymeli?

Spor, hayatımızı düzene sokmak, sağlıklı ve zinde bir yaşam sürmek için hayatımıza dahil edebileceğimiz en…

30 Mayıs 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcu oldukları için beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekir. Sporcuların öğünlerindeki ana malzemeler protein ve sağlıklı…

30 Mayıs 2023

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için ideal yaş nedir? Başlamak için en iyi yaş kaçtır? Bu gibi…

30 Mayıs 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişiler öncelikle beklentilerini tanımlamalıdır. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. Profesyonel olmak, sıkı…

30 Mayıs 2023